برای دوستی که...

آرزو سلامتی می کنم برای تو و نسل تو

و برای . . .     نسل خودم

اینک فرسایش قلم بر کاغذ

لنگان لنگان از درد روزگار خویش

 بی آنکه بدانم این مسیر راهی برای کسی باز خواهد کرد یا مرا نیز به بن بست خواهد رساند .

این قصه برای تو آشناست .

روزگاری خدایان بر دلهای ما حکومت می کردند : هلنا، آتن، زئوس، و... و آرزوهای ما همه برای رسیدن به رستگاری بود جای که سقف هفتمین آسمان را نیز می درید .

حالا که به خودم نگاه می کنم به وضوح می بینم که بزرگترین آرزوهایم دستی بر سقف اولین آسمان نیز نمی کشد. از آن خدایانی که در دلهایمان داشتیم و قدرت ذهن ما بود و ما را امپراتور قدرتمند ترین و بزرگترین جهان می نمود اینک چیزی بر جای نمانده است. من نه دیگر امپراتور بزرگترین که هیچ، کوچکترین آرزویم هم نیستم . حتی برای آرزوهایی که درست می کنم( میدانی یعنی چه؟ "ارزو درست می کنم" ) فرمانرایی نمی توانم . و چه زود آرزوهای کوچکم، کوچک و کوچکتر می شوند تا جایی که بسیار وقت ها آرزوهایم را نیز فراموش می کنم . و در گوشه ای گاه به ساده ترین شکل ممکن به خاک ذهن می سپارمشان .

اگر دردهای دلم سر باز می کنند و چرک خون از لا به لای زخم های کهنه ام بیرون می جهد تقصیر من نیست. که اگر با من بود تمام آنرا در تمام روزنه های وجودم پنهان می کردم . اما زخمی که دهان باز کند بی اراده هرچه که در خود دارد را بی هیچ تردیدی بیرون می ریزد . این گوشه ای ازدردهای نسل من است.   

و تو همچنان از نگاه نسل خود به واژه های من نگاه می کنی. تقصیر تو نیست . تقصیر به گردن هیچکس نیست. این فاصله میان من و توست که هر کدام حرف میزنیم جز حرکتی نا محسوس بر لبهایمان چیزی نمی بینیم .

برایت آرامش در لحظه لحظه های ذهنت آرزو می کنم .

/ 66 نظر / 13 بازدید
نمایش نظرات قبلی
نگار

سلام وبلاگ قشنگی داری امیدوارم موفق باشی

زادورا۰۲۱

هادی فکر کنم تو جزء اون دسته آدمايی که سوال آدما با سوال جواب ميدن؟؟نه خوب يه جورايی از اين آهنگ خوشم امده بعد بايد جواب سوالتو از شاعر يا خواننده اين آهنگ بگيری!!!!! خوب قلبم شده پاره،پاره از دسته.... آخه چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

پرگل

سلام چه معنی داره دلت از بودن بگيره وقتی من اومدم بعد از يه تاخير يکساله به روز شدم راستی اگه تقصير کسی نيست و عاملی نداره پس چه جوری هست؟! خوشحال ميشم بازم ببينمت شاد شاد شاد باشی!

زادورا۰۲۱

واقعا مرسی چه سوتی دادم درستش کردم و بازم ممنون آخه وقتی تایپ ميکنم بر نميگردم بخونم واسه همينه که اشتباه زياد دارم بازم ممنون باعث شدی يه کلی بخندم اونم از ته دل که چند وقت بود که اين جوری نخنديده بودم بازم منتظرم

زادورا۰۲۱

مسعود نبوی

سلام دوست عزیز ! خدابازی . شاید با خدابازی بشه با خیلی از مغزها بازی کرد . ما یه انجمن کتاب خوانی داریم . اولین کتابی هم که معرفی کردیم اسمش ؛ ارابه ی خدایان ؛ بود ! اگر دوست داشتی این کتاب رو تا پایان ۴ بهمن به تموم کن تا بتونی در هیت نقد ما شرکت کنی !

غروب آخر

چرا نمی شه برای پست جديدت کامنت گذاشت؟ فعالش کن! ...

شمعدانی

سلام... چرا پست آخر تون کامنت ها غير فعاله؟؟!! اما جالب و خواندنی بود شکلات تلخت

راز راه

حرف هام توی اين دنيای مجازی جا نمی شه !

راز راه

به هر حال يک پست جديد گذاشتم ! (طبق دستور شما)